Kredyty, pożyczki pod hipotekę – co oferują banki i inne instytucje finansowe?

Oferta produktów pozwalających na sfinansowanie wytyczonych projektów poprzez zastaw na nieruchomości jest szeroka. Kiedy ubiegać się o kredyty pod hipotekę, a kiedy o pożyczki pod hipotekę?

Jaka jest oferta produktów finansowych pod zastaw nieruchomości?

Kredyt pod zastaw domu, czy pożyczka pod zastaw mieszkania pozwala na realizację naszych celów i marzeń. W grupie kredytów hipotecznych możemy wyróżnić kredyty mieszkaniowe, które przeznaczone są na zakup mieszkania, domu lub garażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otrzymać potrzebne środki na zakup działki budowlanej lub budowę nowego domu. W ramach kredytu na zakup mieszkania pieniądze są przekazywane bezpośrednio na konto sprzedającego, środki nie mogą zostać wykorzystane w innym celu.

Do kredytów pod hipotekę trzeba zaliczyć również kredyty refinansowe, które przeznaczane są na spłatę zaciągniętego już kredytu pod zastaw wraz z transferem zadłużenia do innego banku.

W tą grupę produktów finansowych wchodzą też kredyty konsolidacyjne pod hipotekę, czy kredyty pod hipotekę dla zadłużonych, które umożliwiają spłatę dotychczasowych długów poprzez ustanowienie hipoteki posiadanej nieruchomości na rzecz instytucji finansowej.

Popularnym rozwiązaniem są pożyczki pod hipotekę, w tym przypadku uzyskane środki możemy przeznaczy na dowolny cel.

Co zrobić, aby otrzymać kredyt pod hipotekę?

Kwoty kredytów hipotecznych są wysokie, taki dług zaciągamy zazwyczaj na długi okres, kredyty mieszkaniowe udzielane są obecnie na 30 lat. Kiedy mamy zamiar ubiegać się o kredyt pod hipotekę musimy wiedzieć jaka jest nasza zdolność kredytowa, czy będziemy w stanie unieść finansowy ciężar zobowiązania przez wiele następnych lat. Dobrze rozważyć obecną sytuację materialną i spróbować przewidzieć jakie są nasze zawodowe perspektywy i możliwości zarobkowania.

Warto uważnie przeanalizować poszczególne oferty kredytów pod zastaw nieruchomości, ustalić o jaką kwotę mamy szansę się ubiegać. Dobrze zadbać o wkład własny, w przypadku kredytów pod hipotekę standardowo wynosi on 20% wartości finansowanej nieruchomości.

Trzeba koniecznie zweryfikować oprocentowanie kredytu, kwotę miesięcznych rat, czy wysokość marży. Warto sprawdzić też wszystkie dodatkowe koszty okołokredytowe jak prowizje i ubezpieczenia.

Gdzie ubiegać się o pożyczki pod hipotekę?

O pożyczki pod hipotekę możemy starać się zarówno w bankach jak i w prywatnych instytucjach finansowych. Pożyczki hipoteczne są alternatywą dla pożyczek gotówkowych, rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają wystarczającej zdolności kredytowej, aby otrzymać wnioskowane środki bez zabezpieczenia.

Taka opcja jest również zdecydowanie tańsza niż kredyt gotówkowy. Pieniądze z pożyczki pod zastaw nieruchomości możemy przeznaczyć dowolnie, nie musimy wskazywać celu ich spożytkowania. Dobrze wiedzieć, że banki udzielają pożyczki pod hipotekę tylko do 60% wartości zastawianej nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *