Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę – jakie warunki, gdzie szukać?

Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań w jedno. A czym jest kredyt konsolidacyjny pod hipotekę? Jakie są warunki takiego zobowiązania i gdzie najlepiej go szukać?

Kredyt konsolidacyjny – co to?

Kredyt konsolidacyjny jest połączeniem kilku zobowiązań w jedno i ma na celu zmniejszenie comiesięcznych wydatków. Takie rozwiązanie pozwala na wydłużenie okresu spłaty pożyczki i zmniejszenie wysokości miesięcznej raty w porównaniu do sumy rat dotychczasowych. Jak wygląda to w praktyce? Bank udzielając kredytu konsolidacyjnego, nie wypłaca kredytobiorcy pieniędzy, a spłaca zgłoszone do konsolidacji zobowiązania. Dzięki temu klient nie posiada już kilku rat, które musiałby spłacać do miesiąc. Ma tylko jeden kredyt z wydłużonym czasem spłaty.

W ramach kredytu konsolidacyjnego można połączyć ze sobą różne zobowiązania, m.in.: kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, chwilówki czy długi z karty kredytowej. Warto również pamiętać, że konsolidacja nie jest dla każdego. Nie mogą z niej skorzystać osoby, które mają już długi i złą historię kredytową.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny i gotówkowy

Na rynku dostępne są dwa typy kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne. Najczęściej wybierane są te pierwsze, które obniżają oprocentowanie i wydłużają czas spłaty. Jednak nas interesują bardziej kredyty konsolidacyjne pod hipotekę, które zazwyczaj posiadają jeszcze niższe oprocentowanie i wymagają ustanowienia hipoteki na nieruchomości w formie zabezpieczenia spłaty kredytu dla banku. Co ważne, takie zobowiązanie przyznawane jest na wyższe sumy i gwarantuje jeszcze dłuższy okres spłaty.

Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę

Konsolidacja pod hipotekę ma solidne zabezpieczenie spłaty, dlatego banki w takim wypadku zazwyczaj oferują atrakcyjne warunki kredytowania. Olbrzymią zaletą hipotecznych kredytów konsolidacyjnych jest znacznie dłuższy niż w przypadku niezabezpieczonych kredytów termin spłaty, który może wynosić nawet 30 lat. Dodatkowym plusem jest niskie oprocentowanie, które pozwala zmniejszyć całkowitą ratę klienta nawet o kilkaset procent.

Jednak konsolidacja kredytów hipotecznych jest przedsięwzięciem nieco bardziej skomplikowanym i czasochłonnym. Co więcej, wiąże się niekiedy z dodatkowymi kosztami, np. zmianą wpisu w księdze wieczystej nieruchomości. Ponadto procedura przyznania takiego kredytu obejmuje też zapłatę prowizji na rzecz banku.

Konsolidacja pod hipotekę – gdzie szukać?

W jakim banku można znaleźć konsolidacyjny kredyt hipoteczny? M.in. w mBanku, Millennium, Plus Banku czy w Banku Pocztowym. W tym pierwszym zaciągniemy kredyt na spłatę wcześniejszych zobowiązań na okres nawet 30 lat. Istnieje tam również możliwość wcześniejszej spłaty kredytu w dowolnym momencie. Jednak, aby znaleźć najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z internetowych porównywarek i rankingów, które pozwolą zaoszczędzić nam czas i wskażą najlepsze, aktualne oferty.

1 myśl na “Kredyt konsolidacyjny pod hipotekę – jakie warunki, gdzie szukać?”

  1. Kredyt konsolidacyjny i to jeszcze pod hipotekę? Nie nie, za dużo kombinowania jak dla mnie. Właśnie dlatego nie biorę kredytów, bo się na tym po prostu nie znam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *